Informacje bieżące

Szukasz pracy? Przyjdź na Targi Pracy! 13.05.2022 08:54

Prawie 90 pracodawców, 5000 odwiedzających, ponad 1500 ofert pracy, praktyk, stażów. A to wszystko w jednym miejscu i czasie. W środę 18 maja w hali Netto Arena w Szczecinie odbędzie się XVII edycja największych zachodniopomorskich Targów Pracy. Targi rozpoczną się o godz. 10, a ich zakończenie zaplanowano na godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

 

Impreza co roku przyciąga liczne grono pracodawców z konkretnymi ofertami zatrudnienia zarówno dla studentów, absolwentów, jak i osób szukających odmiany w swoim życiu zawodowym. Poszukiwani będą zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak pracownicy produkcyjny. Osoby z doświadczeniem zawodowym, jak i chętni do przyuczenia, odbycia stażu, czy praktyki. Wielu pracodawców oferować będzie różnorodne szkolenia czy kursy przygotowawcze dla kandydatów do pracy.

 

Targi Pracy w Netto Arena organizowane przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego to najważniejsze wydarzenie rekrutacyjne na Pomorzu Zachodnim. Dzięki dotychczasowym Targom już ponad 1000 osób znalazło zatrudnienie.

- W wiosennej edycji Targów Pracy pojawią się firmy m.in. z branży handlowej, produkcyjnej, budowlanej, finansowej, IT, kurierskiej, SSC/BPO, medycznej, informatycznej, motoryzacyjnej, czy logistycznej. Wśród wystawców znajdą się także agencje pośrednictwa pracy poszukujące pracowników np. do pracy w Niemczech, Holandii czy Skandynawii – informuje Maciej Patynowski – koordynator przedsięwzięcia. – Pełną listę pracodawców znajdziecie Państwo na stronie targipracy.szczecin.pl

 

ü Zainteresowani karierą w służbach mundurowych będą mogli z pierwszej ręki zapoznać się z ofertami pracy w np. Służbie Więziennej czy Policji.

ü Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferował będzie poradnictwo dla przyszłych przedsiębiorców, oferty pracy w ZUS oraz możliwość założenia kont na Platformie Usług Elektronicznych (także dla Ukraińców) a nawet uzyskać pomoc w zakresie złożenia wniosków 500+.

ü Eksperci z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informować będą o środkach na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie.

ü Członkowie AIESEC, największej na świecie organizacji studenckiej, zapoznają odwiedzających z bogatą ofertą wymian międzynarodowych (praktyki zagraniczne, wolontariat zagraniczny itp.)

ü Nadbudową Targów Pracy będzie z kolei konferencja. Wśród tematów: fakty i mity o agencjach pracy, tajemnice social recruitingu, czyli jak skutecznie zaprezentować się w mediach społecznościowych i nie zrazić do siebie potencjalnego pracodawcy. Doradcy Wojewódzkiego Urzędu Pracy poinformują natomiast o dotacjach i pożyczkach na podniesienie kwalifikacji pracowników oraz poprawę warunków pracy.

ü Eksperci Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie zapoznają uczestników targów z ofertą wsparcia finansowego dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą.

 

Data: 18 maja (środa), godz. 10:00-17:00
Miejsce: Szczecin, Netto Arena przy ul. Władysława Szafera 3/5/7
Harmonogram szkoleń i prezentacji oraz pełna lista pracodawców: www.targipracy.szczecin.pl