Aktualności dla Doktorantów

Erasmus - relacja z pobytu w Brnie 07.02.2016 19:48

Cześć,

jestem studentką WNoŻiR, a ostatni semestr studiów odbyłam na Wydziale Agronomicznym Uniwersytetu Mendla w Brnie w Czechach. Brno jest stolicą Moraw i drugim co do wielkości miastem w Republice Czeskiej. Uniwersytet Mendla to nowoczesna uczelnia składająca się z 6 wydziałów, z których większość tworzy jeden rozbudowany kampus uczelniany. Katedra Technologii Żywności, na której odbywałam większość zajęć zajmuje jeden, niedawno wybudowany budynek i może poszczycić się nowoczesnym wyposażeniem sal dydaktycznych. Na uczelni można spotkać wielu zagranicznych studentów zarówno z Europy, jak i całego świata, a język angielski usłyszy się tu niemal równie często jak czeski. Ponadto uczelnia zapewnia wszystkim zagranicznym studentom miejsca w akademikach, które znajdują się blisko kampusu oraz mają dobre połączenie z centrum miasta.

Serdecznie polecam wyjazd w ramach programu Erasmus + ;)

Katarzyna Skryplonek