Poszukujemy „Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska” 11.02.2015 13:50

Wszyscy studenci chętni pomóc Pacjentom chorym na nowotwory krwi proszeni są o wypełnienie aplikacji na „Studenckiego Ambasadora”, która znajduje się na stronie www.dkms.pl/student oraz przesłanie jej do 15 lutego 2015r. na adres: student@dkms.pl

„DWA WYMAZY & DO BAZY”

to projekt rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych odbywający się w każdym semestrze roku akademickiego na uczelniach w całej Polsce. To już piąty raz, kiedy Fundacja DKMS Polska wspólnie ze studentami, zorganizują ogólnopolską akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych. Wszyscy studenci oraz studentki, którzy chcą pomóc Pacjentom chorym na nowotwory krwi i zorganizować akcję rejestracji na swojej uczelni, proszeni są o wypełnienie aplikacji na „Studenckiego Ambasadora Fundacji DKMS Polska”.

Studenccy Ambasadorzy Fundacji DKMS Polska będą osobami odpowiedzialnymi za działania lokalne w ramach projektu. Na działania lokalne składają się m.in.: pozyskanie zgody na przeprowadzenie akcji, organizacja kampanii edukacyjno-informacyjnej, czy też kontakt z mediami. Przed rozpoczęciem przygotowań przedstawiciele każdej uczelni biorącej udział w projekcie, zostaną odpowiednio przeszkoleni na Konferencji dla Studenckich Ambasadorów. W trakcie przygotowań, Ambasadorzy otrzymają pełne wsparcie na każdym etapie działań od Koordynatorów z ramienia Fundacji.

Projekt „DWA WYMAZY & DO BAZY” odbędzie się zgodnie z ramowym harmonogramem przedstawionym poniżej:

Data rozpoczęcia:

Data zakończenia:

Planowane działania:

02.02.2015

15.02.2015

Termin nadsyłania aplikacji na „Studenckiego Ambasadora Fundacji DKMS Polska” na adres: student@dkms.pl

16.02.2015

Weryfikacja aplikacji ze strony Fundacji DKMS Polska.

16.02.2015

20.02.2015

Wybór liderów na każdej uczelni, którzy wezmą udział w konferencji szkoleniowej w Warszawie.

06.03.2015

08.03.2015

Konferencja dla „Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska”.

09.03.2015

23.04.2015

Przeprowadzenie akcji informacyjno–edukacyjnej.

22.04.2015

23.04.2015

Jednoczesne przeprowadzenie akcji rejestracji potencjalnych Dawców na wszystkich uczelniach (metodą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej ściany policzka).

Dotychczasowe bezinteresowne zaangażowanie studentów w cztery edycje projektu zaowocowało zarejestrowaniem się ponad 54 000 potencjalnych Dawców gotowych oddać cząstkę siebie - 70 z nich zostało faktycznym Dawcą! (dane ze stycznia 2015r.)

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem Projektu: Mateusz Łachacz

Koordynator Projektu „DWA WYMAZY & DO BAZY”

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska

T: +48 22 882 95 64