Przyjmowanie wniosków na programy stypendialne rządu francuskiego w roku 2017/2018 18.11.2016 08:24

Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły przyjmowanie kandydatur w ramach programu stypendiów rządu francuskiego na rok akademicki 2017-2018. Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom.

Od blisko 55 lat, programy stypendialne przyczyniają się również do zwiększenia dynamiki wymian naukowych i akademickich między Francją i Polską.

Prezentacja programów stypendialnych, warunki kwalifikowalności oraz aplikacji przedstawione zostały na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia (www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja). W załączniku odnajdą Państwo komunikat prasowy, broszurę z opisem programów BGF oraz plakat towarzyszący kampanii promującej BGF 2017.

Zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia komunikatu wśród osób potencjalnie zainteresowanych programami stypendialnymi i pozostajemy do Państwa dyspozycji celem odpowiedzenia na wszelkie pytania i uwagi.