Archiwum ogłoszeń dla Studenta

Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce rozpoczęły przyjmowanie kandydatur w ramach programu stypendiów rządu francuskiego na rok akademicki 2016-2017. 24.11.2015 11:13

Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom. Od blisko 55 lat, programy stypendialne przyczyniają się również do zwiększenia dynamiki wymian naukowych i akademickich między Francją i Polską.

Programy stypendialne umożliwiają polskim studentom sfinansowanie studiów we Francji na poziomie Master 2  (BGF Master 2gi rok) lub Podwójnego doktoratu (BGF Doctorat en cotutelle) realizowanego między Francją i Polską. Ambasada przyznaje również inne programy stypendialne pozwalające na sfinansowanie studiów na kierunkach artystycznych, zarządzania i administracji.

Wnioski o przyznanie stypendium Master 2 oraz Podwójnego doktoratu można składać do 4 marca 2016 roku.

Prezentacja programów stypendialnych, warunki kwalifikowalności oraz aplikacji przedstawione zostały na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia.

W załączniku odnajdą Państwo komunikat, broszurę z opisem programów BGF oraz plakat towarzyszący kampanii promującej BGF 2016.

Zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia komunikatu wśród osób potencjalnie zainteresowanych programami stypendialnymi i pozostajemy do Państwa dyspozycji celem odpowiedzenia na wszelkie pytania i uwagi.

Materiały do pobrania: