Aktualności dla Studentów

RELACJA E+ "STUDIA I PRAKTYKI CZEKAJĄ NA WAS W SŁONECZNEJ COIMBRZE !!!" 03.10.2019 20:58

CZEŚĆ!!!

Na wymianę studencką w ramach programu Erasmus+ udałyśmy się do Coimbry. Jest to piękne studenckie miasteczko pełne historii oraz zabytków, znajdujące się na wzgórzu nad rzeką Mondego. Przyjeżdżają tam studenci z całego świata, aby studiować, podróżować i poznawać nową kulturę. W Coimbrze spędziłyśmy najlepsze pięć miesięcy naszego studenckiego życia.  Uczęszczałyśmy na Polytechnic Institute of Coimbra (Escola Superior Agrária de Coimbra). Zajęcia odbywały się w języku portugalskim oraz angielskim.

Pozwoliło to nam podszkolić angielski, a także nauczyć się podstaw portugalskiego, ponieważ od początku naszego pobytu uczęszczałyśmy na kurs, który zaoferowała nam uczelnia. Zarówno studenci jak i wykładowcy byli zawsze uprzejmi i służyli pomocą w każdej kwestii.  W czasie pobytu odbyłyśmy również praktyk dzięki czemu nabyłyśmy wiele nowych umiejętności związanych z mikrobiologią oraz hodowlą komórek roślinnych metodą in vitro. Wyjazd na Erasmusa otworzył nam wiele możliwości. Jedną z nich było podróżowanie. Zwiedziłyśmy większą część Portugalii, między innymi takie miasta jak Porto, Lizbona, Sintra, Nazaré, Visseu, Lagos, Aveiro, a także udałyśmy się na Azory.

Najważniejszym oraz najcenniejszym doświadczeniem z wyjazdu było to, iż nawiązałyśmy wiele nowych przyjaźni przebywając z ludźmi z różnych części świata: Włoch, Argentyny, Francji, Czech, Słowacji, Litwy, Niemiec, Hiszpanii czy Brazylii. My spędziłyśmy swoje 5 miesięcy w najlepszym towarzystwie i wykorzystałyśmy je w 100%. Życzymy tego również Wam. Najlepsze doświadczenie w naszym życiu!

Polecamy Katarzyna Kujawa i Martyna Frąszczak!!

I8.JPGI4.JPGI5.jpgI6.JPGI7.JPGI9.jpgI10.jpg

I2.jpg