II Zjazd Forum Uczelni Przyrodniczych 29.03.2022 16:58

W dniach 10-13.03.2022 roku w murach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbył się II Zjazd Forum Uczelni Przyrodniczych.

Przedstawiciele dziewięciu przyrodniczych uczelni wyższych, zrzeszonych w komisji branżowej Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej poznali miasto Szczecin, obyczaje naszych studentów oraz zagościli na wydziałach przyrodniczych. Uczestnicy Forum zostali zaproszeni na warsztaty m.in. na nasz Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa, na którym odbyli warsztaty z produkcji Paprykarzu Szczecińskiego recepturą akademicką prowadzone przez dr inż. Grzegorza Tokarczyka, prof. ZUT. Warsztaty z produkcji lodów na maślance poprowadziły  Dr hab. inż. Izabela Dmytrów, prof. ZUT i Dr hab. inż. Anna Mituniewicz-Małek, prof. ZUT.

Uczestnicy jak i studenci, którzy pomagali w organizacji zajęć bardzo miło i smacznie wspominają ten czas i dziękują prowadzącym za wspaniałą atmosferę, którą upamiętniliśmy na zdjęciach.