Informacje bieżące

Targi edukacyjne w Zespole Szkół Rolniczych CKZ im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. 19.04.2022 04:13

Dnia 12 kwietnia 2022 roku pracownicy Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa wzięli udział w targach edukacyjnych zorganizowanych w Zespole Szkół Rolniczych CKZ im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Targi skierowane były głównie do tegorocznych maturzystów, jednakże uczniowie z pozostałych klas szkolnych również wzięli w nich udział.

Stoisko WNOŻIR cieszyło się ogromnym zainteresowaniem! Uczniowie mieli szansę spróbować niesamowitych produktów spożywczych przygotowanych przez pracowników Katedry Technologii Rybnej, Roślinnej i Gastronomicznej, m.in. wyśmienitych dżemów warzywnych czy zaskakujących snacków rybnych. Pani dr Katarzyna Felisiak opowiadała o technikach wytwarzania bezcukrowych batonów proteinowych i pozyskiwania naturalnych aromatów oraz częstowała przepysznymi bezami własnej produkcji. Nie zabrakło również paprykarza uniwersyteckiego!
Wtórował jej Pan dr Wojciech Sawicki, pracownik Katedry Mikrobiologii Stosowanej i Fizjologii Żywienia Człowieka, który z niezwykłą pasją prezentował szalki z różnymi drobnoustrojami, preparaty z bakteriami, które na co dzień towarzyszą człowiekowi oraz narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy mikrobiologa.
A co odważniejsi uczniowie pod czujnym okiem Pani dr Angeliki Heberlej, nauczyciela z Katedry Towaroznawstwa, Oceny Jakości, Inżynierii Procesowej i Żywienia Człowieka mieli szansę wykonać analizę składu ciała, obejmującą m.in. zawartość tkanki tłuszczowej i masę mięśniową, i tym samym określić kondycję swojego organizmu oraz wiek metaboliczny. Chętnych nie brakowało!