Informacje bieżące

Majowy dzień w Stralsundzie 24.05.2024 10:20

W dniu 21 maja (wtorek) studenci kierunku Ichtiologia i Akwakultura, wraz ze studentami z Turcji, byli w Stralsundzie, gdzie zwiedzali Oceanarium. To gratka dla miłośników podwodnego świata fauny i flory Morza Bałtyckiego, Północnego oraz północnego Atlantyku. Największe akwarium ma 9 metrów głębokości.

 

Mieliśmy okazję zobaczyć preparaty przedstawiające zarówno ciekawe okazy roślin i zwierząt mórz i oceanów jak i edukacyjne wystawy tematycznie związane z szeroko pojętą ekologią wód. Główne atrakcje to ogromne akwaria, tunel, taras z pingwinami oraz piękne okazy mniej i bardziej znanych nam gatunków ryb i bezkręgowców w ich naturalnym środowisku. Była to prawdziwa uczta dla naszych studentów. Biorąc pod uwagę, że jest tam około 50 akwariów różnej wielkości (skalę widać na załączonej fotorelacji) można tam spędzić kilka godzin. Ostatnim etapem była multimedialna wystawa GIGANCI MÓRZ, gdzie leżąc na leżakach czuliśmy się jak "małe rybki" mając nad sobą wieloryby czy orki w naturalnych rozmiarach.

Dużym udogodnieniem była możliwość pobrania aplikacji "przewodnika"w języku polskim. Piękna pogoda oraz uroczo położone miasteczko STRALSUND, bardzo uatrakcyjniły nasz wyjazd. Organizatorem oraz opiekunem naukowym była prof. Jolanta Kiełpińska. Następny planowany po wakacjach wyjazd, to Ogród Zoologiczny w Berlinie.