Informacje bieżące

Projekt „Postaw na swój rozwój zawodowy” 24.02.2023 12:32

Dnia 9 lutego br. na Wydziale odbyły się warsztaty dla uczniów z Zespołu Szkół w Płotach objętych Projektem finansowanym przez Starostwo Powiatowe ze środków unijnych „Postaw na swój rozwój zawodowy”.

 

W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie zrealizowali dwa bloki tematyczne tj. „Czy słodycze mogą być zdrowe?” i „Galanteria mleczna” odpowiednio
w Katedrze Towaroznawstwa, Oceny Jakości, Inżynierii Procesowej i Żywienia Człowieka oraz Katedrze Toksykologii, Technologii Mleczarskiej i Przechowalnictwa Żywności.
Na pierwszych warsztatach uczniowie poznali pojęcie zamiennika cukru i najczęściej stosowane rodzaje. Mieli również okazję do ich testowania, a także wykorzystania wybranych do przygotowania słodyczy. Na warsztatach „Galanteria mleczna” uczestnicy podobnie, samodzielnie wyprodukowali produkty typu: masło smakowe, maślankę, lody śmietankowe, które kolejno degustowali i oceniali organoleptycznie. Dodatkowo w ramach warsztatów, młodzież dowiedziała się jak ważne znaczenie w codziennej diecie ma spożywanie
w/w grupy produktów. Prowadzącymi zajęcia byli: dr inż. Anna Bogacka, dr inż. Angelika Heberlej, a także dr hab. inż. Izabela Dmytrów, prof. ZUT i dr hab. inż. Anna Mituniewicz-Małek, prof. ZUT.