Informacje bieżące

Targi Pracy, czyli tysiąc możliwości na odmianę w życiu zawodowym 25.05.2023 11:12

Szukasz pracy? Przyjdź na Targi Pracy! 94 pracodawców, 5 tys. odwiedzających, ponad tysiąc ofert pracy, praktyk, stażów. A to wszystko w jednym miejscu i czasie. W środę 24 maja w hali Netto Arena w Szczecinie odbędzie się 19. edycja największych zachodniopomorskich targów pracy. Targi rozpoczną się o godz. 10, a ich zakończenie zaplanowano na godz. 16. Wstęp jest bezpłatny.

Targi Pracy to znakomita okazja dla pracodawców i osób poszukujących pracy na spotkanie się i nawiązanie kontaktów zawodowych. Targi pracy organizowane są po to, by pomóc osobom szukającym pracy w znalezieniu zatrudnienia a pracodawcom w pozyskaniu nowych, utalentowanych pracowników.

Impreza jak co roku przyciąga liczne grono pracodawców z całego Pomorza Zachodniego jak również z kraju i zagranicy, z konkretnymi ofertami zatrudnienia zarówno dla studentów, absolwentów, jak i osób szukających nowych perspektyw w swoim życiu zawodowym.

Poszukiwani będą zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści, jak pracownicy produkcyjni. Osoby z doświadczeniem zawodowym, jak i chętni do przyuczenia, odbycia stażu, czy praktyki. Wielu pracodawców oferować będzie różnorodne szkolenia czy kursy przygotowawcze dla kandydatów do pracy.

- 24 maja w Netto Arena pojawi się 94 pracodawców m.in.: z branży produkcyjnej, morskiej, handlowej, stoczniowej, energetycznej, spożywczej, budowlanej, IT, kurierskiej, e-commerce, finansowej, medycznej czy SSC/BPO. Wśród wystawców znajdą się także agencje pośrednictwa pracy poszukujące pracowników na rynki zagraniczne do Niemiec, czy Holandii – informuje Maciej Patynowski – koordynator przedsięwzięcia. – Pełną listę pracodawców znajdziecie Państwo na stronie targipracy.szczecin.pl

    Zainteresowani karierą w służbach mundurowych będą mogli z pierwszej ręki zapoznać się z ofertami pracy w np. wojsku polskim, służbie więziennej czy policji.
    Zakład Ubezpieczeń Społecznych oferował będzie poradnictwo dla przyszłych przedsiębiorców, oferty pracy w ZUS oraz możliwość założenia kont na Platformie Usług Elektronicznych (także dla Ukraińców).
    Doradcy Wojewódzkiego Urzędu Pracy poinformują natomiast o środkach na podniesienie kwalifikacji pracowników oraz poprawę warunków pracy.
    Przedstawiciele Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie prezentować będą bogatą ofertę kursów zawodowych dla młodzieży i dorosłych.
    Eksperci NSZZ " Solidarność" Pomorza Zachodniego udzielać będą porad prawnych z zakresu prawa pracy.
    Pracownicy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informować będą o środkach na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie.
    Pracodawcy przygotowują dodatkowe atrakcje dla odwiedzających w postaci quizów, konkursów a nawet koła fortuny z nagrodami.
    Nadbudową Targów Pracy będzie z kolei konferencja z serią ciekawych prezentacji i miniszkoleń. Wśród tematów m.in.: „Jak poradzić sobie ze stresem przy rozmowie rekrutacyjnej?”, „Jak zadbać o swój wizerunek w social mediach”, „Franczyza a biznes pod własną marką”
    Pierwszych 1500 uczestników otrzyma bezpłatny „Katalog Pracodawców” z opisem wszystkich firm obecnych na Targach Pracy.

Targi Pracy w Netto Arena organizowane przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego to najważniejsze wydarzenie rekrutacyjne na Pomorzu Zachodnim. Dzięki dotychczasowym Targom już ponad 1000 osób znalazło zatrudnienie.

Data: 24 maja (środa), godz. 10:00-16:00
Miejsce: Szczecin, Netto Arena przy ul. Władysława Szafera 3/5/7

Harmonogram szkoleń i prezentacji oraz pełna lista ponad 90 pracodawców dostępne są na stronie www.targipracy.szczecin.pl
Czym są Targi Pracy?
youtu.be/RJiI86C_x6c  
Relacja video z poprzednich Targów Pracy:
www.youtube.com/watch
Link do wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/6265607840150037