VI Zjazd Forum Uczelni Przyrodniczych na ZUT w Szczecinie. 25.01.2024 08:48

W dniach 18-21 stycznia 2024 r. na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie odbył się VI Zjazd Forum Uczelni Przyrodniczych - Komisji branżowej Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, która w swoich szeregach zrzesza 9 uczelni publicznych, które kształcą studentów na kierunkach przyrodniczych.
Na ZUT przyjechało 25 osób z takich uczelni jak: SGGW w Warszawie, UWM w Olsztynie, Politechniki Bydgoskiej, Uniwersytetów Przyrodniczych w Lublinie i we Wrocławiu oraz w Poznaniu.
Studenci cały piątek spędzili na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT. Właśnie na naszym wydziale odbyły się warsztaty z poszukiwania alternatywnego źródła białka, które poprowadziła dr hab. inż. Joanna Żochowska-Kujawska, prof. ZUT z Katedry Technologii Mięsa. Następnie uczestnicy zjazdu poznali nasz wydział, muzeum oraz sale akwarystyczne.
Organizatorem zjazdu był Parlament Samorządu Studenckiego ZUT w Szczecinie